środa, 15 stycznia 2014

mantra PokojuKiedy przez przypadek natrafiłam na Youtube na wykonanie mantry przez Tinę Turner, zdziwiłam się. Artystka ta kojarzyła mi się głownie z muzyką rozrywkową, wielkim „szoł-biznesem”. Oczywiście skojarzenie to wywołane było moją małą wiedzą na temat tej wokalistki. Zaskoczenie było zatem miłe, szczególnie, że przy okazji odkryłam dla siebie sympatyczne dla ucha wykonanie dźwięków niosących pozytywne przesłanie. Sarvesham manra jest mantrą Pokoju, jedną z Shanti mantr. Jak każda mantra wycisza, pomaga zharmonizować wnętrze, wyciszyć się wewnętrznie. Oczyszcza i regeneruje nasze zasoby energetyczne, uzdrawiając przy okazji nasze ciało i duszę. Pomaga zredukować stres i łagodzi napięcie nerwowe. Podobno rozświetla też naszą aurę. Używając jej do medytacji, osiągamy spokój i możemy być obecni Tu i Teraz. Jak każda mantra przekazuje pozytywne słowa, pomaga dzielić się z innymi dobrem i błogosławić im. 


Sarveshaam Svastir Bhavatu
Sarveshaam Shaantir Bhavatu
Sarveshaam Purnam Bhavatu
Sarveshaam Mangalam Bhavatu.

Sarve Bhavantu Sukhinah
Sarve Santu Niramayaah.
Sarve Bhadrani Pashyantu.
Maakashchit Duhkhabhag Bhavet.

tłumaczenie:
Pomyślności dla wszystkich
Pokoju dla wszystkich
Pełni dla wszystkich
Powodzenia dla wszystkich
Szczęścia wolnego od przeszkód, otaczającego dobrem wszystkich
Aby nikt już nie cierpiał i nie był umartwiony….

2 komentarze:

 1. Ale tu i teraz wcale kolorowo nie jest, nigdy nie rozumiałem o co chodzi w tym czystym spojrzeniu na rzeczywistość, po co mam patrząc na brudne skarpetki uświadamiać sobie, że to są brudne skarpetki?
  Taka mantrę pokoju, to chyba Lenin, Stalin i Mao Tse Tung też śpiewali. I wyszła taka mantra, że do dzisiaj ludzie wspominają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię mantry. Uspokajają mnie. A to że mają przy okazji pozytywne przesłania, jakoś nie kojarzy mi się z totalitarnymi mordercami i wyzyskiwaczami. Może i oni coś tam śpiewali, ale na pewno nie były to mantry.

   Usuń